Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu (Online, Sınıf)

Grafik Tasarım Uzmanı olun

Kurs Hakkında

Grafik Tasarım Uzmanlığı kursumuzda bilgisayar ile grafik tasarımın tüm inceliklerini öğrenerek iş hayatına adım attığınızda karşınıza gelebilecek tüm durumlara çözümler üretebileceksiniz. Matbaalarda, Reklam Ajansalarında, Gazetelerde, Web Tasarım Ajanslarında uygun pozisyonlarda rahatlıkla iş sahibi olabilirsiniz. Broşür, katalog, dergi, gazete, logo tasarımı, marka tasarımı, billboard tasarımı, dergi, kitap mizanpajı, web grafik tasarımı gibi şirketlerin ihtiyaç duyabileceği çalışmaları rahatlıkla yapabileceksiniz.

Photoshop, grafik tasarım ve dijital görüntü işleme alanında sektörde en yaygın olarak kullanılan programlardan birisidir. Grafik tasarımcılar ile beraber tasarım işi ile uğraşan çoğu kişi tarafından kullanılan bu program ile arayüz tasarımları, fotoğraf düzenlemeleri, fotoğraf manipulasyonları, dijital görüntü düzenlemeleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Oluşturacağınız tasarımları diğer Adobe programları ile rahatlıkla paylaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Coreldraw, vektörel grafikler oluşturmak için sektörde en yaygın olarak kullanılan programlardan birisidir. Grafik tasarımcılar ile beraber tasarım işi ile uğraşan çoğu kişi tarafından kullanılan bu program ile arayüz tasarımları, logolar, vektörel görseller, davetiyeler, tipografi çalışmalarını rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız tasarımları diğer Adobe programları ile rahatlıkla paylaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Illustrator, vektörel grafikler oluşturmak için sektörde en yaygın olarak kullanılan programlardan birisidir. Grafik tasarımcılar ile beraber tasarım işi ile uğraşan çoğu kişi tarafından kullanılan bu program ile arayüz tasarımları, logolar, vektörel görseller, davetiyeler, tipografi çalışmalarını rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız tasarımları diğer Adobe programları ile rahatlıkla paylaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Indesign, özellikle sayfa mizampajı oluşturmak ve kitap tasarımlarında yaygın olarak kullanılmakdır. Bu alanda sektörde yaygın olarak kullanılan programlardan birisidir. Grafik tasarımcılar  tarafından kullanılan bu program ile kitap, dergi, gazete tasarımlarınız hazırlayabilir ve baskıya hazır hale getirebilirsiniz. Oluşturacağınız tasarımları diğer Adobe programları ile rahatlıkla paylaşabilir ve kullanabilirsiniz.

Kurs Sonunda Neler Elde Edeceksiniz?

Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alma hakkına sahip olacaksınız. Her kursiyere kurs sonunda Kurs Katılım Belgesi verilmektedir.

Kursumuzu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler Matbaalarda, Fotoğraf Stüdyolarında, Grafik Tasarım Ajanslarında, Reklam Ajansalarında, Gazete ve Dergilerde, Web Tasarım Ajanslarında, Şirketlerin reklam ve pazarlama departmanlarında rahatlıkla iş imkanı bulabilmektedir. Serbest çalışarak ürettiğiniz projeler ile de ek gelirler kazanabilirsiniz. Kurs sonunda isteyenler Kurs Katılım Sertifikası alarak eğitimlerini sertifakalandırabilir.

Kimler Katılabilir?

Kendini Grafik Tasarımı alanında geliştirmek isteyen, broşür, katalog, dergi, gazete, logo tasarımı, marka tasarımı, billboard tasarımı, dergi, kitap mizanpajı, web grafik tasarımı gibi şirketlerin ihtiyaç duyabileceği çalışmaları yapabilmek isteyen herkes kursumuza katılabilir. Kursumuza temel bilgisayar eğitimi alan kursiyerlerin katılması daha uygun olacaktır.

Kaynaklar

Kursumuza katılan öğrencilerimize Ders ile ilgili Ders Notları ve Örnek Proje dosyaları ücretsiz olarak verilmektedir.

Kurs İçeriği

  • 20 saat ADOBE Illustrator ile Vektörel Grafik Tasarımı
  • Vektörel grafikler üzerinde uzmanlaşın
  • 20 saat ADOBE InDesign ile Çoklu Sayfa Tasarımı
  • 30 saat ADOBE Photoshop ile Fotoğraf Düzenleme
  • 20 saat COREL Draw ile Vektörel Grafik Tasarımı
  • 90 saat Toplam
Grup Kodu Başlama Tarihi Günler Saat Aralığı Kontenjan  
Gruplarla ilgili bizimle iletişime geçin. Tel: 0850 840 0 441

Bize Ulaşın